Wizyta w „Kasztankowym Przedszkolu” związana była z realizacją projektu „Bezpieczny przedszkolak”. Maluchy dowiedziały się między innymi, jakie zagrożenia mogą je spotkać w drodze z domu do przedszkola, na co zwracać uwagę, a czego trzeba unikać.

Mundurowi omówili podstawowe zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. W tym celu posłużyli się elementami wyposażenia minimiasteczka ruchu drogowego.

Najmłodsi dowiedzieli się także na czym polega praca policjanta i w jakich sprawach można zwracać się do mundurowych z prośbą o pomoc. Wszystkie dzieci otrzymały też książeczki edukacyjne.

– Tego typu spotkania mają niewątpliwie wpływ na podnoszenie poziomu świadomości dzieci na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dzieciom spotkanie z funkcjonariuszami bardzo się podobało i serdecznie zaprosili ich do kolejnej wizyty.